• 2 czerwca 2023

Problemy z erekcją deklaruje ok. 1,5 mln Polaków. Znaczna część mężczyzn rezygnuje z pomocy specjalistów na rzecz stosowania suplementów o cudotwórczym działaniu. Zamiast przyjmować suplementy niewiadomego pochodzenia, warto zajrzeć do codziennego menu i wdrożyć do niego produkty, które przyczyniają się do poprawy potencji. 

Odpowiednia dieta jest w stanie w znacznym stopniu przyczynić się do pozytywnej zmiany regulacji układu krążenia oraz układu nerwowego. Te dwa niezmiernie ważne ośrodki w organizmie odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu wewnętrznej homeostazy. Aby wspomóc organizm od środka zaleca się zastosowanie odpowiedniej diety, bogatej w związki, które wzmacniają organizm i regulują wszelkie nieprawidłowości. 

Potencja, a orzechy włoskie 

Problemy z prawidłową potencją mogą mieć najróżniejsze podłoże, jednak najczęściej przyczyn należy doszukiwać się w nieprawidłowo działającym układzie krwionośnym. Innych przyczyn można upatrywać w psychice lub w nieprawidłowo wydzielanych hormonach. Zanim zostaną podjęte kroki o zastosowaniu suplementów na potencję, warto dodać do diety produkty, które w sposób nieinwazyjny mogą poprawić stan libida. 

Orzechy włoskie są jednymi z tych produktów, które powinny znajdować się w codziennej diecie osób, nie tylko tych które chcą poprawić swoją sprawność seksualną. Orzechy włoskie mogą stać się szybką przekąską między posiłkami, a także stać się zwieńczeniem wielu sałatek warzywnych, a także potraw mięsnych. Orzechy włoskie zawierają w sobie znaczącą ilość witamin oraz składników mineralnych, które usprawniają pracę m.in układu krwionośnego. Zawarta w nich witamina E wpływa na produkcję plemników oraz siły witalne. Ponadto wzmacnia ona naczynia krwionośne, zapobiega zaburzeniom układu sercowo-naczyniowego. Witaminę E można znaleźć nie tylko w orzechach włoskich, lecz także w orzeszkach ziemnych, nasionach słonecznika, migdałach czy suszonych morelach. 

Orzechy włoskie na bezpłodność

Jeżeli w najbliższym czasie planowane jest założenie rodziny warto do codziennej diety wdrożyć włoskie orzechy. Dlaczego? Zawarte w orzechach włoskich związki nie tylko wpływają na ruchliwość plemników, lecz także wspomagają funkcje śródbłonka, który wyściela naczynia krwionośne. W efekcie dochodzi do polepszenia ukrwienia męskich narządów płciowych. Z przeprowadzonych badań wynika, że mężczyźni zjadający dziennie przynajmniej 75 g orzechów włoskich cieszyli się lepszą płodnością i wyższym stężeniem kwasów omega-3 oraz omega-6 we krwi.

Top