• 2 czerwca 2023

Domowe sposoby na potencję nie zawsze okażą się wystarczające w przypadku pogłębionych zaburzeń potencji, które mogą mieć zarówno podłoże psychiczne jak i fizyczne. Jeżeli problemy z erekcją posiadają swoje podłoże w hormonach, być może skuteczne okażą się naturalne afrodyzjaki, występujące pod postacią ziół, przypraw oraz olejków eterycznych.

Jak donoszą badania, w Polsce problem potencji dotyka ponad 1,7 mln mężczyzn. Najczęściej zaburzenie to doskwiera osobom w wieku od 40 do 50 roku życia. W grupie tej problem dosięga nawet 25% mężczyzn. Niestety, ale po właściwą pomoc prosi zaledwie co dwudziesty mężczyzna. Pozostała część, woli zrezygnować z profesjonalnej pomocy.

Najczęstsze powody impotencji

Zaburzenia erekcji najczęściej kumulują się w momencie niezdrowego trybu życia, codziennych nawyków, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego oraz sercowo-naczyniowego. Na sprawność seksualną wpływa m.in zaburzenia snu, przemęczenie psychiczne oraz fizyczne, stres, nałogi oraz brak właściwej aktywności fizycznej. Spadek właściwego poziomu libido może utrzymywać się latami, a problem ten może się pogłębiać. Wprowadzenie już niewielkich zmian może pomóc uporać się problemem i zminimalizować jego skutki. 

Do najczęstszych powodów impotencji należą:

  • Zmiany hormonalne, szczególnie spadek poziomu testosteronu
  • Przewlekłe choroby w tym: miażdżyca, nadciśnienie, niewydolność nerek, cukrzyca oraz stwardnienie rozsiane
  • Zaburzenia neurologiczne
  • Wszelkie zmiany naczyniowe, ich niedrożność, uszkodzenia naczyń krwionośnych narządów rozrodczych
  • Brak dostatecznej ilości snu
  • Brak ruchu, słaba kondycja fizyczna 
  • Stres oraz wszelkie stany lękowe, depresyjne, traumatyczne doświadczenia, niska samoocena
  • Nałogi, w tym palenie papierosów, picie alkoholu
  • Szybkie zdiagnozowanie pierwszych skutków spadku libida, pozwala na uzyskanie zadowalających efektów, po regularnym stosowaniu naturalnych afrodyzjaków. 

Naturalne sposoby na potencję

Najlepszą metodą do odzyskania sprawności seksualnej, jest regularna aktywność fizyczna. Codzienne wykonywanie choćby 15 minutowych ćwiczeń może odpowiednio wzmocnić organizm. Ćwiczenia fizyczne korzystnie wpływają na poziom testosteronu. Co więcej aktywność fizyczna poprawia budowę ciała, jest odpowiedzialna za uwalnianie dopaminy, czyli hormonów szczęścia. Właściwa potencja jest możliwa nie tylko przy regularnym wykonywaniu ćwiczeń, lecz także przy spożywaniu zbilansowanych posiłków. Dieta powinna być bogata w takie związki jak: cynk, który bierze udział w syntezowaniu testosteronu, argininę, która uczestniczy w syntezie tlenku azotu, witaminę E, zwaną nie rzadko witaminą płodności. Poza przyjmowaniem pierwiastków, należy zamienić cukry proste na cukry złożone, ograniczyć tłuszcze nasycone oraz palenie papierosów. 

Top