• 1 października 2023

Obecnie na rynku suplementów można znaleźć wiele pozycji, które oferują odpowiednie działanie na potencję, które zdaniem producentów zwalczają wszelkie dolegliwości oraz pierwsze objawy schorzeń układu krążenia. W praktyce bardzo często bywa inaczej, dlatego zaleca się przyjmowanie pokarmów, które w naturalny sposób są w stanie wpłynąć na libido. 

Wśród najczęściej wymienianych produktów na potencję wymienia się owoce i warzywa. Nie bez powodu są one najskuteczniejszymi środkami na poprawę potencję, gdyż zawierają w sobie prawdziwe bogactwo witamin oraz cennych składników mineralnych. Nie rzadko wykazują także stężenie kwasu foliowego, czy flawonoidów. 

Arbuz

Arbuz jako nieliczny owoc składa się w 92% z wody. Reszta to witaminy oraz składniki mineralne. Bogaty jest w utleniacze, które chronią organizm przed rozwojem chorób nowotworowych. Poza tym działa moczopędnie, wspiera przemianę materii. Ponadto arbuz wspiera pracę układu krążenia. Arbuz nazywany jest roślinną viagrą, dlatego, że zwiększa popęd seksualny. Zawarta w arbuzie cytrulina powoduje rozluźnienie naczyń krwionośnych, a tym samym poprawia przepływ krwi do narządów płciowych. 

Orzechy

Naturalnie wzmacniają libido zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Ponadto zwiększają ruchliwość plemników. Orzechy polecane są do stosowania w momencie planowania rodziny, gdyż znacznie poprawiają sprawność seksualną. Wysoka zawartość kwasu alfa-linolenowego zapobiega rozwojowi miażdżycy oraz zakrzepom. Witamina E oraz arginina chroni serce przed schorzeniami. Orzechy to nie tylko smaczna przekąska, to także skuteczny środek, który jest w stanie podnieść libido. 

Brzoskwinia

Brzoskwinia jest nie tylko soczystym i smacznym owocem, który gasi pragnienie latem. To także naturalne źródło witaminy C, która w sposób korzystny wpływa na ruchliwość plemników. Co ciekawe, wykazano, że brzoskwinia obniża kortyzol we krwi. Zmniejsza wysoki poziom samego hormonu stresu, który negatywnie wpływa na testosteron. 

Bakłażan

Dawniej bakłażan nazywany był gruszką miłości. Wszystko przez jego walory smakowe oraz bogactwo składników w nim zawartych. Uważa się, że decydują one o większym pobudzeniu oraz podnieceniu. Właściwości te pozwalają zwiększyć sprawność seksualną. Bakłażan posiada w sobie m.in wysokie stężenie witaminy A, witamin z grupy B, potasu, wapnia, żelaza oraz fosforu. 

Truskawki

Kolor czerwony działa szczególnie na mężczyzn. Truskawki poza swoim kolorem przyciągają smakiem, który jest wyjątkowy. Tak samo jak skład truskawek, który bogaty jest w kwas foliowy oraz wiele witamin z grupy B. Ponadto zawierają liczne flawonoidy, które zmniejszają problemy z erekcją. 

Top