• 2 czerwca 2023

Dla wielu feromony skrywają tajemnicę działania oraz wytwarzania przez ludzki organizm. Proces powstawania syntetycznych feromonów jest bardzo złożony i czasochłonny. Czynniki te wpływają m.in na koszt produkcji oraz końcową, niemałą zresztą cenę. Mimo to feromony są świetnym środkiem, dla tych którzy pragną podnieść swoją pewność siebie, szczególnie w relacjach partnerskich.  

Syntetyczne feromony bez wątpienia zwiększają skuteczność w kontaktach międzyludzkich. Nie zapewniają jednak całkowitego powodzenia w osiągnięciu zamierzonego celu. Nie spełniają roli środka zwiększającego popęd seksualny, lecz wpływają na podświadomość osoby płci przeciwnej. Mimo iż ludzki organizm sam produkuje feromony, w sprzedaży występują perfumy wzbogacone o te właśnie substancje. 

Proces powstawania syntetycznych feromonów

Metoda tworzenia syntetycznych feromonów jest niezwykle złożona i wiąże się z wieloma etapami. Pierwszym z nich jest oddzielenie feromonów od pozostałych substancji. Wówczas następują takie etapy jak: destylacja, synteza oraz krystalizacja. Substancje o prostej budowie są rozpuszczane i poddawane różnym chemicznym reakcjom. W trakcie całego tego procesu dochodzi do przedestylowania alkoholu niejednokrotnie, po czym następuje skroplenie. Wydobyte feromony zostają kolejno krystalizowane. Kolejny krok obejmuje filtrację, która usuwa specyficzny zapach feromonów. Wysoka czystość feromonów wpływa na zwiększenie zainteresowania płcią przeciwną. Ostatni etap to odpowiednie ważenie składników, po to aby otrzymać produkt o właściwej konsystencji oraz zapachu. Proces wytwarzania jest niezwykle długi i wymaga niemałej precyzji. Wiąże się to oczywiście z wysokim kosztem wyprodukowania i cenami feromonów. Gotowe feromony występują pod postacią mikro kryształów, które przypominają proszek. Synteza zaledwie jednego grama wysokiej jakości feromonów może trwać jeden tydzień. 

Jakość ludzkich feromonów

Feromony to substancje chemiczne, które wytwarza każdy organizm, nie tylko ludzki, lecz także zwierzęcy czy roślinny. Feromonami nazywa się mieszkanki różnych substancji, choć zdarzają się feromony jednoskładnikowe. Najbardziej widoczne jest działanie feromonów wśród zwierząt w okresie godowym czy podczas zbliżającego się niebezpieczeństwa. Feromony to po prostu związki chemiczne, które można nazwać hormonami. Powstają one w gruczołach skórnych człowieka i uwalniane są za pomocą procesu pocenia się. Najwięcej tych substancji powstaje w okolicach narządów rozrodczych. Feromony to związki, które na każdym ciele wydobywają inny, specyficzny zapach. Naturalne ludzkie feromony same w sobie nie posiadają żadnego zapachu, lecz podświadomie wyczuwalne są przez drugą osobę.

Top