• 2 czerwca 2023

Syntetyczne feromony otrzymywane w laboratoriach mimo iż bezpieczne, to jednak nie każdy powinien po nie sięgać. Nawet regularne stosowanie feromonów nie gwarantuje pewnych efektów. Feromony to substancje, które mają za zadanie jedynie zwiększyć pewność siebie, a nie zlikwidować problem, który być może ma podłoże psychiczne lub fizyczne. 

Perfumy dla mężczyzn oraz kobiet wzbogacone o feromony dostępne są w drogeriach oraz specjalnych punktach. Najwięcej tego typu produktów można jednak znaleźć w sklepach internetowych, które oferują bogaty wybór feromonów zarówno zapachowych jak i bezwonnych. Szeroki wybór feromonów pozwala wybrać produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb. 

Feromony - dla kogo?

Syntetyczne feromony przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy chcą zwiększyć pewność siebie w kontaktach z płcią przeciwną. Po feromony najczęściej sięgają osoby nieśmiałe, które pragną wzbudzić większe zainteresowanie własną osobą oraz przyciągnąć do siebie osoby płci przeciwnej. Ze względu na udowodnione działanie pobudzające feromonów, są one odpowiednimi środkami dla osób, które w relacjach damsko-męskich są mało odważne. Feromony oddziałują na mózg osób płci przeciwnej. Warto zatem zabrać feromony ze sobą na pierwszą randkę, na spotkanie ze znajomymi czy spotkanie służbowe. Feromony bardzo często wybierane są także przez osoby, które mają za sobą wieloletni staż w związku. Ze względu na mniejsze zainteresowanie partnerem, feromony wybierane są w celu zwiększenia pobudzenia seksualnego. Syntetyczne substancje mogą rozbudzić nieco emocje partnera oraz wpłynąć na większe zaangażowanie. Należy pamiętać, że feromony płciowe działają jedynie w relacjach osób o przeciwnej płci, w innym przypadku substancje te nie wykazują swojej skuteczności. 

Feromony a placebo

Opinie na temat skuteczności feromonów są najróżniejsze. Część osób zakłada, że jest to zwykłe placebo. Osoby te twierdzą, że wszystko zależy od dobrego nastawienia, autosugestii. Bardzo często w tej grupie znajdują się ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z produktami i nie mieli okazji przekonać się o ich skuteczności. Wszelkie wątpliwości rozwiewają liczne badania, które mogą zaprzeczyć założeniom jakoby feromony pełniły funkcję placebo. Badania te dowodzą, że feromony zwiększają atrakcyjność osób w oczach innych. Należy pamiętać, że feromony to substancje, które znacząco wpływają na stymulację mózgu. Posiadają zdolność do aktywacji limbicznych regionów mózgu podwzgórza, jądra migdałowatego, hipokampu, przedniego wzgórza, zakrętu czołowego dolnego. Wszystkie te regiony posiadają receptory węchowe, które odbierane są ze środowiska do mózgu.

Top