• 2 czerwca 2023

Dla jednych feromony pachną inni twierdzą, że są to substancje bezwonne. Naturalne feromony to nie perfumy. Czyste feromony posiadają dosyć specyficzny zapach, określany jako intrygująca woń. Według przeprowadzonych badań ok. 30% ludzi nie posiada zdolności do wyczuwania feromonów. 

Naturalne feromony wydzielane są zarówno przez zwierzęta jak i przez człowieka. Te specyficzne substancje świadczą o samopoczuciu, emocjach oraz atrakcyjności. Odbierane są przez narząd lemieszowy, który znajduje się poza świadomością człowieka. Korzystanie z produktów zawierających specjalne substancje zwane feromonami pozwala zwiększyć intensywność wydzielania naturalnych związków w celu podniesienia atrakcyjności seksualnej. 

Jak pachną feromony?

Naturalny zapach feromonów, może być różnorodnie odbierany. Zdecydowana większość osób, stosujących naturalne feromony twierdzi, że nie posiadają one zapachu. Inni zaś znajdują w tych specyficznych substancjach nieokreśloną, lecz intrygującą woń, która w połączeniu z perfumami tworzy niezwykle oryginalny i uwodzicielski zapach. 

Na rynku można znaleźć feromony bezwonne oraz te, które zostały wzbogacone o dodatkowe olejki zapachowe. Z tego względu feromony można podzielić na:

Feromony zapachowe - najczęściej są odpowiednikami znanych perfum. Ich intensywny zapach sprawia, że nie trzeba ich dodatkowo spryskiwać wodą toaletową. Można za to nakładać je na skórę w większej ilości. Zalicza się do nich m.in takie produkty jak: The Edge czy Chikara.

Feromony bezwonne - jak sama nazwa wskazuje z natury nie posiadają żadnego zapachu. Stosuje się je w połączeniu z codziennymi perfumami. Produktami takimi są np. Pheromax i BTB. 

Warto podkreślić, że zapach feromonów jest zdecydowanie bardziej wyczuwalny dla osoby, która posiada je na skórze niż dla otoczenia. Niektóre sprzedawane feromony posiadają w składzie alkohol, który może być wyczuwalny, szybko jednak odparowuje już po kilkunastu sekundach. 

Naturalne afrodyzjaki

Zapach odgrywa kluczową rolę w relacjach partnerskich, może przyciągnąć osobę płci przeciwnej bądź całkowicie ją odrzucić. Neurony zapachowe, są jedynymi, które organizm produkuje nieustannie. Mimo to ich intensywność może być zaburzona. W tym celu stworzono naturalne afrodyzjaki jakimi są feromony. Na rynku istnieje bogata oferta sprzedażowa feromonów. Ze względu na ich różnorodność można znaleźć produkty o silnie wonnym zapachu, które jak się okazuje cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Najlepiej sprzedające się feromony to: Pheromax, BTB, Sheseido oraz wiele innych.

Top