• 1 października 2023

Nie wszystkie feromony służą do uwodzenia, stosowane w zbyt dużych ilościach mogą zostać przedawkowane. Faktów oraz mitów na temat feromonów krąży niezwykle wiele, jednak część z nich wydaje się być prawdziwie absurdalna. Feromony syntetyczne posiadają potwierdzone działanie laboratoryjne. To skuteczne środki pozwalające zwiększyć swoją pewność siebie w relacjach damsko-męskich. 

Narastająca popularność feromonów świadczy niewątpliwie o ich zainteresowaniu oraz skuteczności, którą wykazują. Nie wszystkie jednak feromony posiadają tą samą wysoką jakość oraz bezpieczeństwo stosowania. 

O czym warto pamiętać kupując syntetyczne feromony? 

Pierwsza kwestia dotyczy ceny feromonów. Ze względu na wysokie koszty związane z wyprodukowaniem feromonów oraz wyjątkowo długim procesem ich otrzymywania, ich cena jest wysoka. Feromony najczęściej można dostać pod postacią bezwonnych substancji oraz zapachowych perfum, które zostały wzbogacone o dodatkowe substancje zapachowe. 

Drugą kwestią jest wątpliwa jakość tychże środków. Niestety, ale zdecydowanie większa ilość feromonów nie posiada potwierdzonego działania. Niektóre z nich porównywalne są do sposobu działania placebo. Najczęściej tanie preparaty, dostępne w drogeriach kosmetycznych czy perfumeryjnych nie posiadają żadnych feromonów. Przed wyborem konkretnego produktu, warto zaczerpnąć wiedzy na jego temat. Należy także wziąć pod uwagę fakt, iż nie każdy feromon może zadziałać. Wszystko zależy od indywidualnego pH skóry. 

Feromony to nie środki na potencję, które rozwiązują zaburzenia z natury psychologiczne. Są to substancje syntetyczne, tworzone w środowiskach laboratoryjnych, których działanie może być wątpliwe. Feromony tak jak perfumy są jedynie dodatkiem, który ma podkreślić osobowość, podnieść pewność siebie oraz samoocenę. To w jaki sposób zostaną odebrane przez osobę płci przeciwnej, zależy w głównej mierze od nastawienia, przekazywania emocji oraz otwartości.

Feromony można łączyć z perfumami, tylko w przypadku gdy są one bezwonne. Perfumy, które zostały wzbogacone o dodatkowe substancje chemiczne, powinny być aplikowane na skórę, bez dodatkowych zapachów. A więc zawsze stosuje się feromony perfumowane lub feromony bezwonne, które można łączyć ze swoimi perfumami. 

Feromony można przedawkować. Zbyt duża ilość zaaplikowana na skórze, może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Każdy powinien ostrożnie testować feromony w niewielkich ilościach, po czym świadomie zwiększać ich stężenie. Nałożenie feromonów na niewłaściwe miejsca na ciele, może doprowadzić do wytworzenia się specyficznego zapachu, który nie będzie urzekający czy podniecający, a wręcz odpychający. 

Top